KONSOOLKRAANAD

Lokaalsete tõsteprobleemide lahendamiseks on sobilik konsoolkraana. Konsoolkraana tööala raadius on kaetud vastavalt poomi pikkusele.

Konsoolkraanasid võib paigaldada kas uude või olemasolevasse tootmisse, kui ruumis tekib vajadus töökohtadel lisatõsteseadmete järele.

Valikus on kahte tüüpi konsoolkraanasid, sammas-ja seinakonsoolkraana, mis omakorda jagunevad liikideks:

  • Alatoega I-tala poomiga
  • Ülatoega kergprofiiliga

Alatoega I-tala poomiga konsoolkraana on võimalik varustada manuaalse või elektrilise siirdevankriga telfriga. I-tala poomil puudub ülemise diagonaaltoe vajadus, mis tagab suurema tõstekõrguse.

Kergprofiil on manuaalse siirdevankriga, kuid poomi omakaal on väiksem ning selle pööramine hõlpsam.

Seinakonsoolkraana

On paindlik lahendus töökohale, mis on seina või mõne muu vertikaalse ehituselemendi läheduses. Seinale konsoolkraana paigalduseks peab olema hoone projekteerija luba või kooskõlastatud projekt.

 

 

Seinal sõitev konsoolkraana

Uudne lahendus, kus konsoolkraana teenindustsoon on oluliselt suurendatud. Seinal sõitev konsoolkraana eeldab koormustele vastavate tugipostide olemasolu, mille külge ehitatakse kraanateed vajalikku pikkusega. Konsoolkraana võib olla kombineeritud nii sildkraanaga ühes hallis, kui ka teenindada töökohti iseseisvalt.

 

 

Sammaskonsoolkraana

Sobib olukordades, kus seinakonsoolkraanale vajalikku kinnituskohta ei ole. Kraana valitakse vastavalt soovitud tõstevõimele, tõstekõrgusele ja põranda või vundamendi kinnitusevõimalusele.

I-tala poomi puhul on võimalik telfri liikumist valida – manuaalse või elektrisiirdega ning seiskamise piduriga

 

Sammaskonsoolkraana kahe kergprofiilpoomiga

 

Poltide komplekt (poldikeha), vundamenti ettevalmistuseks